ÇORLU'DA ATATÜRK EVİ YAPILIYORÇorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, yapımı devam etmekte olan Atatürk Evi inşaatını ziyaret ederek çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Başkan Sarıkurt, “Ata’mızın hatırasını yaşatacak bu projeyi hayata geçiriyor olmaktan çok mutluyuz.” şeklinde konuştu.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hatırasını kentimizde yaşatmak ve gelecek kuşaklara miras bırakmak adına Çorlulu vatandaşların da desteğiyle yükselen Atatürk Evi inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Çorlu Belediyesi tarafından başlatılan Atatürk Evi projesinin yapımına 10 Kasım 2019’da gerçekleşen temel atma töreninin ardından başlanmıştı. Pandemi sebebiyle bir süre yapımına ara verilen Atatürk Evi’nin inşaat çalışmaları yeniden başladı.

 

‘Tek Yürek Olduk’

Ayrıca maddi yardımda bulunarak bağış yapan Çorlu Kent Konseyi - Çorlu Zonguldaklılar Derneği’ne, Çorlu Halk Tiyatrosu’na, İpektül ve Konfeksiyon San. A.Ş.’ye, Çorlu Bahçeşehir Koleji’ne, Çorlu Cem Vakfı’na, Türkiye Sakatlar Derneği Çorlu Şubesi’ne, Çorlu Müzik Derneği’ne ve destekte bulunan yüzlerce yardımsever vatandaşımıza şükranlarımı sunuyorum.

Atatürk Evi projesine başladığımızda ‘Çorlu Ata’sı için tek yürek olacak.’ demiştik. Projemizi ayni ve nakdî yardımlarla destekleyen, Atatürk’ün doğduğu evi kentimizde görebilecek olmanın sevinciyle arayan soran, heyecanımıza ortak olan, bizleri cesaretlendiren tüm hemşehrilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Kentimiz için, Ata’mız için tek yüreğiz…” şeklinde konuştu.

‘Kentimiz Adına Mutluyuz’

Atatürk Evi’ne destek olan vatandaşlar, “Ulu Önderimiz Atatürk’ün doğduğu evi Çorlu’da ziyaret edebilecek olmanın sevincini yaşıyoruz. Atatürk’ün hatıralarını yaşatırken bir yandan da çocuklarımıza önemli bir kültürel miras bırakacağız. Belediye Başkanımız Ahmet Sarıkurt’a ve Çorlu Belediyesi’ne bizlere manevi değeri yüksek böyle bir yapı kazandırdıkları için teşekkür ediyoruz. Bizler de Atatürk Evi’ne destek olarak tarihimize ve değerlerimize hep birlikte sahip çıkıyoruz.” şeklinde konuştu.