TARİHÇİ - YAZAR SİNAN MEYDAN "10 KASIM VE ATATÜRK" SÖYLEŞİSİNDE KONUŞTUTekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında Saray ilçesinde Saray Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Tarihçi Yazar Sinan Meydan'ın katılımıyla "10 Kasım ve Atatürk" Söyleşisi gerçekleştirildi.

Saray Belediyesi Ek Hizmet Binası'nda pandemi tedbirleri kapsamında çevrimiçi olarak düzenlenen söyleşide, Tarihçi - Yazar Sinan Meydan, izleyicilere Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatından kesitler sundu. Ebedi Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk ve dünya tarihine damga vurmuş çok önemli bir lider olduğunu ifade eden Tarihçi - Yazar Meydan, "Atatürk'ü anlamak zor değil, yeter ki samimi olalım. Atatürk, Türk milletinin hayatını değiştiren etkidir. Atatürk etkisi Türkiye'yi emperyalist işgalden, sarayın, sultanın baskısından ve geri kalmışlıktan kurtaran etkidir. Türkiye tarihinin son 400 yılına baktım. Türk milletinin hayatında Atatürk etkisi kadar derin izler bırakan başka bir izle karşılaşmadım. Başka bir kurtarıcı etki ile de karşılaşmadım. Atatürk etkisi yaşanmış, bitmiş, dünde kalmış, tarih olmuş bir etki değildir. Diridir, canlıdır, yepyenidir. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 82'nci yılında saygı, sevgi, rahmet ve minnetle anıyorum. Düşünceleri ilelebet bizlere ışık tutmaya devam edecektir." dedi.

Çevrimiçi olarak canlı yayınla gerçekleştirilen söyleşi etkinliğine vatandaşlar Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal medya hesapları üzerinden erişme imkânı buldu.