TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Öğretmenlerle Videokonferans Yoluyla Bir Araya Geldi. 

 

TBMM Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop ve Valimiz Sayın Aziz Yıldırım’ın katılımıyla 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle “Tekirdağ’lı Öğretmenlerimizle Çevrimiçi Buluşma Programı” Valilik makamında gerçekleştirildi. 

Online görüşmede ilk olarak söz alan İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

Ardından konuşan Vali Aziz Yıldırım; "Sayın Meclis Başkanım Tekirdağ’dan en kalbi selamlarımı iletiyorum. Bir akademisyen olarak öğretmenliğin ne olduğunu sizlerden öğreniyoruz. Sizler akademisyen olarak hayatınızın büyük bir kısmını geçirdiniz. Şuanda da Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olarak görev yapıyorsunuz. Bu yoğun tempoda bizlere zaman ayırdığınız için bütün öğretmenlerimiz adına teşekkür ediyorum.

Öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, kişilikli, kendine güvenen, ülkesini ve Milletini seven bireyler olarak, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına göre, milli ve manevi değerlerimizi benimseyerek özümsemiş bir şekilde yetiştiren kutlu görevin temsilcileridir.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir, gençler de öğretmenlerin eseridir” diyerek, öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulamıştır.