Vali Aziz Yıldırım 57. Alay Şehitliği’ni Ziyaret Etti 

Vali Aziz Yıldırım beraberinde eşi Güllühan Yıldırım, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Vali Yardımcısı YİKOB Başkanı Murat Eren, Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya ile birlikte Tekirdağ Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) tarafından ilimizde yapımı devam eden Tekirdağ Kurtçeşme Çanakkale Şehitliğinde Yıpranan Anıtın Yenilenmesi ve Çevre Düzenlenmesi çalışmaları için fikir edinmek amacıyla Çanakkale ilinde bulunan 57. Alay Şehitliği’ni ziyaret etti.

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanında bulunan Akbaş Şehitliği, Soğanlıdere Şehitliği, Şahindere Şehitliği, Şehitler Abidesini, 57. Alay Şehitliğini ve Conkbayırını ziyaret eden Vali Aziz Yıldırım ve Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Vatan için hayatını feda eden Aziz Şehitlerimize dua okuyarak Şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ettiler.

Türk Kızılay Hilal-i Ahmer Müzesi’ni de ziyaret eden Vali Aziz Yıldırım ve Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’a Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir eşlik ederek Gelibolu Tarihi Alanı hakkında bilgi verdi.