Vali Aziz Yıldırım Koronavirüs denetimi yaptı 

İçişleri Bakanlığı 81 il Valiliğine Covid-19 Denetimleri konulu genelge gönderdi. Genelgede koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulmasının salgınla mücadelede, başarı açısından büyük önem taşıdığı belirtildi.

Bugüne kadar Vali/Kaymakamların koordinasyonunda kamuoyunda görünürlüğü yüksek denetimlerin salgınla mücadeleye önemli katkıları olduğu ifade edildi.

Bu doğrultuda Vali Aziz Yıldırım, Süleymanpaşa ilçemiz Yavuz Mahallesi’nde bulunan pazar yerinde denetimlerde bulundu. Vali Yıldırım, pazarcılara ve vatandaşlara maske, sosyal mesafe ve el hijyeni konularında uyarılarda bulundu ve koronavirüs tedbirlerine uyan vatandaşlara ve pazarcılara teşekkür etti. 

Vali Yıldırım, pazar denetiminin ardından toplu taşıma araçlarında da denetimlerde bulunarak maske, sosyal mesafe, el hijyeni kuralları konusunda uyarılarda bulundu.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Yıldırım; ‘’  Daha önceden örnek il olduğumuzu hep iddia ediyorduk, hala da örnek iliz.  Ama biz eğer tedbirlere riayet etmezsek örnek il olmaktan çıkıyoruz bu sefer kötü örnek olma durumuna gelme riskimiz var. Onun için ben vatandaşlarımızdan özellikle istirham ediyorum maske ve masafeye çok dikkat edilmesi lazım. Bunu sadece bizim için değil, tedbir olması için yapmaları gerekiyor. Denetim olsun diye, ya da denetlerler bize ceza yazarlar diye yapmasınlar, tamamen kendi sağlıkları için yapsınlar. Bir şekilde hastalığın bulaştığı kişilerin evlerinde karantina kurallarına sıkıca riayet etmesi gerekiyor ”dedi.